ACER LAPTOP NX.D2GSI.001
₹66,999.00 Original price was: ₹66,999.00.₹63,290.00Current price is: ₹63,290.00.
realme 15 Pro 5G Smartphone 8+128GB
₹35,999.00 Original price was: ₹35,999.00.₹31,999.00Current price is: ₹31,999.00.
“HP Laptop fa2191tx” has been added to your cart. View cart
ACER LAPTOP UN.31ZSI.038
-
Pick up from the Muzambi Store
To pick up today
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
3-5 Days
-
delhivery Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
3-5 Days
acer Aspire Lite, AMD Ryzen 3-5300U, 8 GB RAM, 512 GB SSD, Full HD 15.6″/39.62 cm, Windows 11 Home, Steel Gray, 1.59 KG, AL15-41, Premium Laptop
| Brand | acer |
| Model Name | Aspire Lite |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Colour | Steel Gray |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Ryzen 3 5300U |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Lightweight |
| Graphics Card Description | Integrated |
- The AMD Ryzen 3 5300U processor combined with AMD Radeon graphics delivers powerful performance for both productivity and entertainment, featuring Turbo Boost Technology for enhanced speed, Wi-Fi, Bluetooth, and HDMI connectivity for seamless connectivity, and multitasking capabilities.
- Visibly Stunning: Experience sharp details and crisp colors on the 15.6″ IPS Full HD display, Acer ComfyView ultra-slim design
- Internal Specifications: RAM – 8 GB of Dual-channel DDR4; Storage – 512 GB SSD NVMe solid-state drive storage to store your files and media
- Ports: 1 x USB 3.2 (Gen 1), 2 x USB 2.0, 1 x USB 3.2 Gen 2 (Type C)
- 100-/101-/104-key keyboard with independent numeric keypad, international language support
₹80,999.00 Original price was: ₹80,999.00.₹46,100.00Current price is: ₹46,100.00.
Description
acer Aspire Lite, AMD Ryzen 3-5300U, 8 GB RAM, 512 GB SSD, Full HD 15.6″/39.62 cm, Windows 11 Home, Steel Gray, 1.59 KG, AL15-41, Premium Laptop
| Brand | acer |
| Model Name | Aspire Lite |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Colour | Steel Gray |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Ryzen 3 5300U |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Lightweight |
| Graphics Card Description | Integrated |
- The AMD Ryzen 3 5300U processor combined with AMD Radeon graphics delivers powerful performance for both productivity and entertainment, featuring Turbo Boost Technology for enhanced speed, Wi-Fi, Bluetooth, and HDMI connectivity for seamless connectivity, and multitasking capabilities.
- Visibly Stunning: Experience sharp details and crisp colors on the 15.6″ IPS Full HD display, Acer ComfyView ultra-slim design
- Internal Specifications: RAM – 8 GB of Dual-channel DDR4; Storage – 512 GB SSD NVMe solid-state drive storage to store your files and media
- Ports: 1 x USB 3.2 (Gen 1), 2 x USB 2.0, 1 x USB 3.2 Gen 2 (Type C)
- 100-/101-/104-key keyboard with independent numeric keypad, international language support








