MSI LAPTOP B7UC-610IN
₹98,990.00 Original price was: ₹98,990.00.₹78,171.00Current price is: ₹78,171.00.
MSI LAPTOP B13UDX-129IN
₹89,990.00 Original price was: ₹89,990.00.₹81,533.00Current price is: ₹81,533.00.
MSI LAPTOP B7UC-104IN
-
Pick up from the Muzambi Store
To pick up today
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
3-5 Days
-
delhivery Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
3-5 Days
MSI Thin 15, Intel 13th Gen. Core i5-13420H, 40CM FHD 144Hz Gaming Laptop(16GB/512GB NVMe SSD/Windows 11 Home/NVIDIA GeForce RTX 3050,GDDR6 4GB/Cosmos Gray/1.86Kg), B13UC-1805IN
| Brand | MSI |
| Model Name | Thin 15 |
| Screen Size | 40 Centimetres |
| Colour | Cosmos Gray |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Thin |
| Graphics Card Description | Dedicated |
- Processor: Intel Core i5-13420H Up To 4.6GHz
- Operating System: Pre-loaded Windows 11 Home with lifetime validity |Preinstalled Software: MSI Center | In the box: Laptop, Power Adapter
- Display: 40cm FHD (1920×1080), 144Hz 45%NTSC IPS-Level
- NVIDIA GeForce RTX 3050,GDDR6 4GB| Wi-Fi + Bluetooth v5.3
- Memory & Storage: 8GBx2 DDR4 Dual Channel RAM | Storage: 512GB NVMe PCIe Gen4x4 SSD
- 1x Type-C (USB3.2 Gen1 / DP) ,3x Type-A USB3.2 Gen1, 1x HDMI (4K @ 30Hz)
- Camera:HD type (30fps@720p)
₹82,990.00 Original price was: ₹82,990.00.₹81,454.00Current price is: ₹81,454.00.
Description
MSI Thin 15, Intel 13th Gen. Core i5-13420H, 40CM FHD 144Hz Gaming Laptop(16GB/512GB NVMe SSD/Windows 11 Home/NVIDIA GeForce RTX 3050,GDDR6 4GB/Cosmos Gray/1.86Kg), B13UC-1805IN
| Brand | MSI |
| Model Name | Thin 15 |
| Screen Size | 40 Centimetres |
| Colour | Cosmos Gray |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Thin |
| Graphics Card Description | Dedicated |
- Processor: Intel Core i5-13420H Up To 4.6GHz
- Operating System: Pre-loaded Windows 11 Home with lifetime validity |Preinstalled Software: MSI Center | In the box: Laptop, Power Adapter
- Display: 40cm FHD (1920×1080), 144Hz 45%NTSC IPS-Level
- NVIDIA GeForce RTX 3050,GDDR6 4GB| Wi-Fi + Bluetooth v5.3
- Memory & Storage: 8GBx2 DDR4 Dual Channel RAM | Storage: 512GB NVMe PCIe Gen4x4 SSD
- 1x Type-C (USB3.2 Gen1 / DP) ,3x Type-A USB3.2 Gen1, 1x HDMI (4K @ 30Hz)
- Camera:HD type (30fps@720p)








